plavba, advent vo výškach, anjelské mesto

a sprievod čertov

"Advent na jazere Wőrthersee"

Korutánsko – najjužnejšia republika Rakúska ležiaca na hranici troch krajín – Rakúska, Talianska a Slovinska je najmä krajinou magických jazier, z ktorých snáď najznámejšie a najnavštevovanejšie je jazero Wörthersee. Vďaka takmer stredomorskej klíme a majestátnym okolitým alpským štítom vytvára fantastické oddychové miesto s uvoľnenou atmosférou, ktoré sa oplatí navštíviť ako v lete, tak i v zime. Pozývame vás na predvianočnú rozprávku, druhý adventný víkend sa u nás ponesie v znamení korutánskych Vianoc!

 

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy ráno, cesta s krátkymi zastávkami do Korutánska. O tom, že Wőrthersee je jazerom rakúskej smotánky, sa presvedčíme pri návšteve Veldenu, ktorý sa pýši v tomto čase priam pompéznou výzdobou. Velden patrí v čase Vianoc k najromantickejším miestam Korutánska a najmä vďaka množstvu anjelov, ktoré v meste „pobehujú“ si vyslúžilo prezývku „Anjelské mesto“. 25 m veľký plávajúci veniec vyzdobený 80 000 svetlami, neodolateľná vôňa punču a perníkov, vysvietený štyristoročný zámok, loď anjelov „Santa Lucia“ a plávajúci adventný trh s rôznymi umeleckými predmetmi, to všetko láka návštevníkov Valdenu v čase Vianoc. Po individuálnom vychutnaní si atmosféry vianočných trhov si našu krátku plavbu po rozprávkovom Wőrthersee si doprajeme práve z tohto miesta. S pohárom vareného vína si pozrieme vysvietené atrakcie z vodnej hladiny. V podvečerných hodinách presun na ubytovanie do Klagenfurtu. Pre tých, ktorým sa zdajú slovenskí čerti málo desiví a majú radi adrenalínové akcie rozhodne odporúčame večernú návštevu centra, ktoré je v tomto čase miestom konania Krampuslaufu, plného pekelných bytostí, čertov a diablov. Obrovské rohy, dlhé vlasy a pokrivené grimasy, boj dobra i zla, svetelné efekty, hukot a zvonce, oheň a síra - v každom prípade nezabudnuteľný zážitok a raj pre lovcov unikátnych fotiek. Tieto sprievody čertov a diablov majú už tradične nezastupiteľné miesto v adventnom období našich susedov. Návrat do hotela večer.

2. deň

Po raňajkách presun do centra hlavného mesta Korutánska. Klagenfurt sa môže popýšiť, jedným z najkrajších historických jadier v Rakúsku za čo získal už trikrát diplom Europa Nostra. Pri prechádzke mestom objavíme čarovné renesančné nádvoria domov, v ktorých sa dnes usadili moderné lokály, alebo rázovité záhradné krčmičky. V meste je cez 50 prístupných arkádových nádvorí, k jedným z najkrajších patrí arkáda v krásnej renesančnej stavbe Landhausu – sídle krajinského parlamentu. Z pamiatok určite nevynecháme nádhernú Starú radnicu, stojacu na Starom námestí, lemovanom ukážkovými mešťanskými domami. V jej priestoroch navštívime veľkú erbovú sálu, ktorej steny zdobí 665 erbov najdôležitejších korutánskych rodov. Na Novom námestí je známa Dračia fontána, ktorú zdobí socha bájneho draka, známy symbol mesta. V čase Vianoc je návštevníckym magnetom bezpochyby veľký adventný trh na námestí Neuer Platz a na pešej zóne. Čaká tu na nás príjemná predvianočná atmosféra jemne „šmrncnutá“ talianskym a slovinským šarmom, ktorý je pre blízkosť hraníc pochopiteľný. Klagenfurtské trhy sa označujú za najkrajšie a najväčšie v celých Alpách!... Individuálne voľno. V skorých poobedňajších hodinách nás čaká ešte advent v oblakoch. Presunieme sa totiž ku Pyramidenkőgel, ktorá je so svojimi 100metrami najvyššia z dreva postavená vyhliadková veža na celom svete! Návštevníkom ponúka dych vyrážajúci panoramatický pohľad na korutánske hory a jazerá. Na vrchol sa dostanete schodmi, alebo výťahom. Po kochaní sa zimnou krajinou bude nasledovať individuálne voľno na útulnom adventnom trhu pod vežou, ktorý má svojskú atmosféru. Popoludní odchod späť na Slovensko, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    1. 12. – 2. 12. 2018

Cena

    119€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - ubytovanie v 3* hoteli v Klagenfurte s raňajkami
  - sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - komplexné cestovné poistenie Union - 2€/deň
  - príplatok za jednolôžkovú izbu
  - skupinový vstup na vyhliadkovú vežu Pyramidkogel - 11€
  - plavba vo Veldene s vareným vínkom – 9,50€
  - vstup na prehliadku erbovej sály v Klagenfurte

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK