Mikulášsky víkend v Miláne


"so slávnosťou svätého Ambrózia"

Miláno – hlavné mesto Lombardie, druhé najväčšie mesto Talianska, mesto bánk a futbalu, či takzvaná európska mekka módy, mesto ktoré však okrem módnych skvostov ponúka aj množstvo tých architektonických. Svojimi umeleckými pamiatkami Miláno síce nemôže súperiť s Rímom alebo Florenciou, ale návšteva tých najvýznamnejších pamiatok určite stojí za to... Gotická katedrála Il duomo di Milano vyráža dych aj kultúrnym barbarom. Jej impozantnosť podčiarkuje fakt, že je štvrtým najväčším chrámom sveta. Rozprávkový palác vyčarený priamo v strede námestia ponúka úchvatný pohľad zo svojej obrovskej strechy, ktorý pri jeho návšteve určite doporučujeme. Ak vás lákajú obrazárne, v nijakom prípade nemôžete obísť Pinacotecu di Brera, ktorá je po florentskej obrazárni druhou najväčšou a najvýznamnejšou obrazárňou Talianska. Nájdete tu diela významných maliarov ako El Grecca, Van Dycka, Raffaela, či Giovani Belliniho. Pre milovníkov opery je priam povinnosťou pozrieť si najslávnejšie operné divadlo La Scala, pre ktoré komponovali opery skladatelia ako Donizetti, Bellini, či Verdi a na doskách ktorého vystúpili mnohí slávni speváci. V rámci prehliadky múzea divadla je možnosť pozrieť si aj jeho interiér, ktorý je na rozdiel od jeho zovňajšku naozaj okázalý. Sforzovský hrad, bývalé rodové sídlo jedného z najvplyvnejších talianskych rodov Sforzovcov sa začal stavať v 14.stor. ako obranná pevnosť Milána. Dnes tu sídli viacero múzeí a galérií, z ktorých najzujímavejšie je asi múzeum historického umenia. Vystavené sú tu posledné diela Michelangela na čele s jeho nedokončenou Pietà Rondanina. Slávny kostol rádu dominikánov Santa Maria delle Grazie, súčasť svetového dedičstva UNESCO je miesto kde nájdete svetoznámu maľbu Leonarda da Vinciho Posledná večera. Vstup do kostola je síce zdarma na obraz však treba objednať lístky niekoľko mesiacov dopredu, preto v prípade, že máte o návštevu záujem, dajte nám to vedieť spolu s prihláškou. Galleria Vittorio Emanuele je považovaná za matku všetkých nákupných centier. V prekrásnom paláci z 19. storočia sa nachádzajú niektoré z najlepších svetových butikov, no i reštaurácie a iné zariadenia. Aj keď v Miláne nechcete nakupovať – Galleria Vittorio Emanuele II musíte vidieť. Je to okázalá spomienka na doby dávno minulé, kedy bolo nakupovanie aj spoločenskou udalosťou... Predovšetkým vo vianočnom období pôsobí toto miesto naozaj zázračne – všetko je vyzdobené úžasnými dekoráciami, všade vonia varené víno, či horúca čokoláda. A aby nejedli len oči určite musíte ochutnať niektorú z milánskych špecialít. Je len na vás či dáte prednosť pravej milánskej kotlete, alebo si v predvianočnom čase vychutnáte tradičný koláč Panettone. Predvianočné Miláno zahalené v snehu pôsobí naozaj kúzelne, veď nakoniec presvedčte sa sami!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1.deň

Odchod z Bratislavy z parkoviska Trnavské Mýto v ranných hodinách autobusom na letisko vo Viedni. Odtiaľ let pravidelnou linkou do Milána. Nakoľko je prílet do Milána v skorých doobedňajších hodinách máme pred sebou celý deň. Po prílete transfer do hotela, po odložení batožiny spoločný odchod do centra mesta, kde nás už po obedňajšom voľne čaká prehliadka s miestnym sprievodcom, ktorý nás na úvod zoznámi s históriou a urobí nám prehľad o najzaujímavejších pamiatkach mesta. Po prehliadke možnosť absolvovať vstup do múzea Scala, alebo individuálne voľno.

2. deň

7. december je každoročne veľkým sviatkom pre všetkých Milánčanov, ale aj mnohých turistov, ktorí v tomto predvianočnom čase mesto hojne navštevujú. Iný kraj – iný mrav. V Miláne nenosí darčeky Mikuláš, ale podľa milánskej tradície je to práve sv. Ambróz, ktorý v noci navštevuje deti a tie dobré odmení sladkým darčekom. Práve tento víkend sa konajú okolo hradu Sforzesco v centre mesta trhy, kde okrem sladkostí, starožitností, či hračiek, nájdete aj zaujímavé remeselnícke výrobky, rozprávkové sviečky, či zaujímavé výtvory mladých, nádejných umelcov. Staré tradičné talianske jedlá, ale aj nezávislá hudba, či ručne robené šperky vytvárajú neopakovateľnú atmosféru tohto trhu. Určite nikto odtiaľ neodíde naprázdno. V čase tohto tradičného talianskeho sviatku sa koná v kostoloch veľa omší, preto niektoré z nich so sprievodcom navštívite. Minimálne chrám sv. Ambróza, po ktorom je sviatok pomenovaný stojí rozhodne za návštevu. Jeho súčasná podoba je z 9.- 12.stor. a je to najvýzanmnejšia milánska stavba v románsko-lombardskom štýle. Spolu s bazilikou sv. Lorenza, ktorý sa pýši nádhernou knižnicou patrí tento kostol k najstarším v Miláne. Byť v Miláne a nepozrieť si veľkolepú katedrálu z vnútra je priam nemožné, pre prípadných záujemcov možnosť výstupu na strechu (nezľaknite sa je tam výťah). Spoločné návštevy kostolov a iných pamiatok so sprievodkyňou, následne individuálne voľno na trhoch, ktoré sa k sviatku konajú. Pre tých čo budú mať trhov dosť doporučujeme navštíviť niektoré z múzeí v hradnej pevnosti Sforzesco.

3. deň

Doobedu v prípade záujmu môžete so sprievodkyňou navštíviť druhú najväčšiu obrazáreň v Taliansku – Pinacotecca di Brera. Poobede posledné úlovky z obchodov, prechádzka po galérii Vittorio Emanuelle, možnosť dať si výnimočne dobrú taliansku kávu, či nejakú sladkosť. Transfer na letisko v poobedňajších hodinách, odlet vo večerných. Po prílete na viedenské letisko autobusový transfer do Bratislavy.

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie


Termín

    7.12. – 9.12. 2018 - letecky

" radi by sme upozornili na odletové časy - raňajší odlet z Viedne a večerný odlet z Milána"

Cena     349 EUR cena zájazdu + 150 EUR (letiskové a palivové poplatky) = cena spolu 499 EUR

Zmena ceny v závislosti od zmeny letiskových poplatkov vyhradená (letiskové poplatky sa môžu v čase konania zájazdu líšiť od kalkulovaných v čase zverejnenia zájazdu, čo sa môže odraziť na zmene ceny).
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Cena zahŕňa
 • - dopravu pravidlenou leteckou linkou z Viedne do Milána a späť
  - letecké a palivové poplatky
  - 2 x ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta s raňajkami
  - 2,5 hod prehliadka mesta s miestnym sprievodcom
  - taliansky hovoriaci sprievodca zájazdu
  - transfer z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
  - transfer z letiska v Miláne do hotela a späť
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu –74€ na 2 noci
  - vstup do pamiatok podľa výberu – múzeum divadla Scala - 9€
  - obraz „Posledná večera“ s rezerváciou vstupu – 13,50€ (nahlásiť vstup spolu s prihláškou, rezerváciu treba urobiť vo veľkom predstihu)
  - obrazáreň Pinacoteca di Brera –10€, pevnosť „castello Sforza“ 5€
  - kombi lístok na múzeum a výťah do Duoma 13€
  - komplexné cestovné poistenie UNION na 3 dni – 6 EUR (odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 15 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK