Rakúsko-slovinský predĺžený

víkend plný zážitkov

„fašiangy a wellness“

Slovinsko, je krajina ktorá vďaka svojej rôznorodosti rozloženej na 20 000 km2 ponúka návštevníkom skutočne všetko od Álp, cez more až po Panónsku panvu. My si v tomto zájazde vezmeme na mušku práve severovýchodnú časť krajiny, ktorá je charakteristická termálnymi prameňmi, ktoré patria k európskej špičke.Počas troch dní vám predstavíme aj jedno z najstarších miest Slovinska vôbec – Ptuj, známe aj dlhoročnou fašiangovou tradíciou, ktorej význam potvrdzuje aj zápis do zoznamu UNESCO. Do teplých krajín sa prenesieme návštevou tropickej záhrady a čaká nás aj ochutnávka lokálnych dobrôt. To všetko v kombinácii s hotelom s veľkolepým wellness centrom priamo v kúpeľoch Urobte si radosť aj v zime a poďte sa zohriať do teplej vody s priaznivými účinkami.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1.deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Zastávku si urobíme hneď za maďarsko-slovinskými hranicami, kde navštívime botanickú tropickú záhradu. Okrem početných druhov orchideí, na ktoré sa záhrada špecializuje, tu môžete obdivovať množstvo tropických a subtropických rastlín z celého sveta (avokádo, papája, vanilka, ananás, zázvor, atď. V „džungli“ o rozlohe 1500m2 sa nachádza okolo 400 odrôd rastlín. Bližšie informácie o tom, aké závratné počty orchideí tu za týždeň rozkvitnú, či akým ekologickým spôsobom poskytujú rastlinám tropické podmienky sa dozvieme z výkladu sprievodcu na mieste. V cene vstupenky je aj kupón na nákup živého suveníru, či vázy alebo dekorácie. Po prehliadke pokračujeme do najstaršieho slovinského mesta a známeho kúpeľného mestečka Ptuj, kde máme ubytovanie priamo pri najväčšom termálnom parku v Slovinsku! Vo veľkolepom wellness komplexe sa nachádzajú bazény so studenou i termálnou vodou, podvodné masáže, vodopády, či vodné víry. Miestna liečivá voda je ideálna na problémy s reumou, neurologickými ťažkosťami, či pohybovým ústrojenstvom. Bezplatne môžete využiť aj saunový svet, kde okrem klasickej fínskej, či tureckej sauny môžete vyskúšať aj saunovanie vo vinárskom sude. Okrem termálneho parku sa bazén s termálnou vodou nachádza aj priamo v hoteli. Po príchode do Ptuju ubytovanie a voľno na wellness. Večera v hoteli.

2. deň

nás po raňajkách čaká najstaršie slovinské mesto Ptuj, ktoré svoj najväčší rozkvet zažilo ešte počas Rímskej ríše. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 69, kedy tu bol zvolený cisár Vespasián. Roky najväčšieho rozkvetu, kedy tu sídlila veľká rímska légia ukončili nájazdy Hunov. Bohatú históriu mesta dnes pripomína historické centrum so zachovalými pamiatkami, krivoľakými uličkami so starými kamennými domčekmi a mohutným ptujským hradom z 10.stor. Od roku 1960 sa tu každoročne koná najväčšia a najznámejšia karnevalová akcia v Slovinsku a širšom okolí, známa ako Kurentovanje. Od roku 1991 je Ptuj členom Federácie Európskych karnevalových miest, čo prispelo k jeho zviditeľneniu, uznaniu a zdokonaleniu obsahu karnevalu. V deň našej návštevy sa tu bude konať známy pochod masiek od výmyslu sveta. Tento rok sa ich očakáva vyše 4000! Kurenti, alebo maškary oblečené do ovčej kože s kravskými zvoncami na krku, dlhým červeným jazykom a pestrofarebnými stužkami na hlave, zabávajú ľudí počas celého týždňa, oslavujú príchod jari a prosia bohov o dobrú úrodu. Tohto roku sa Kurentovanje dokonca zapíše na zoznam UNESCO ako nehmotné kultúrne dedičstvo, čo zabezpečí ochranu týchto karnevalových zvykov pre budúce generácie. Dôležitou súčasťou tradície v rámci všetkých európskych karnevalových mieste je aj voľba Princa,ktorá spolu s bohatým sprievodným programom isto nebude chýbať ani v Ptuji. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách (možný aj individuálny návrat podľa chuti). Oddych vo wellnesse a večera.

3. deň

Dopoludnia ešte individuálne voľno na oddych, či posledný bazén. Celá oblasť, v ktorej sa nachádzame je obklopená vinicami, preto by bol hriech neochutnať čo to z domácej – slovinskej produkcie. Po ceste sa preto zastavíme na ochutnávku nielen domáceho vínka ale aj rôznych lokálnych produktov oblasti Pokmurie. Na milom rodinnom statku nás čaká prehliadka, prezentácia ich výrobkov a následná ochutnávka od rôznych domácich mäsových výrobkov, syra, pečiva, cez 4 druhy vína, až po čokoládu a pralinky, ktoré si tu taktiež vyrábajú. Výrobky, ktoré vám chutili najviac si môžete nakúpiť aj domov. V poobedňajších hodinách so zastávkou v Rakúsku odchod na Slovensko. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia


 
 


Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Dôležité informácie


Termín

    22. – 24. február 2019

Cena

    199 €

Cena zahŕňa
 • - ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou v Ptuji
  - neobmedzené používanie hotelového bazéna, bazénov a sáun v Thermal parku, použitie županu
  - doprava pohodlným klimatizovaným autobusom, sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - cestovné poistenie UNION- 6€ za 3 dni
  - príplatok za jednolôžkovú izbu - 38€/pobyt
  - pobytová taxa (povinné, hradí klient v hoteli!) – 2,50€/noc + 1€ reg. poplatok
  - prehliadka tropickej záhrady so sprievodcom (v cene kupón v hodnote 2,50€) - 5€
  - prehliadka statku, ochutnávka slovinského vína a studené misy z lokálnych
  produktov + čokoláda – 14,50€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK