magická nočná jazda lanovkou a

ľadové kráľovstvo na Hrebienku

" Jedinečné zážitky vo Vysokých Tatrách "

Vedeli ste, že na Slovensku máme najmenšie veľhory na svete? Ich krásy a zaujímavosti lákajú každoročne takmer 2 milióny domácich a zahraničných turistov a ani my si ich nenecháme ujsť v tom, pre nich najtypickejšom, zimnom období! Magickú nočnú jazdu lanovkou s nezabudnuteľnými výhľadmi, ľadové kráľovstvo na Hrebienku s multimediálnym predstavením, či pamiatky tatranskej „vstupnej brány“ – to všetko vám ponúkame ak sa rozhodnete stráviť víkend v lone krásnej prírody Vysokých Tatier.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Po rannom odchode z Bratislavy nás čaká cesta do jednej z najväčších tatranských osád s výhľadom na druhý najvyšší vrch Tatier Lomnický štít. Po príchode individuálne voľno na obed v centre Lomnice. Po obednej pauze pre záujemcov odporúčame návštevu múzea TANAPu, ktoré predstavuje tatranskú prírodu, jej charakter, ochranu a dejiny sprístupňovania Tatier. Po prehliadke rýchle ubytovanie blízko centra Lomnice. Potom nás už čaká jedna z najzaujímavejších atrakcií zimných Tatier. Z najstaršej tatranskej osady Starého Smokovca sa na Hrebienok vyvezieme jedinou pozemnou lanovou dráhou na Slovensku. Už po šiesty krát tu túto sezónu vyrástol Tatranský ľadový dóm, ktorého tohtoročnou témou je Bazilika Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Dóm bol postavený sochármi zo Slovenska, Česka, Poľska, Walesu a USA z neuveriteľných 225 ton ľadu. Udržať sochy v dobrom stave pomáha špeciálne chladenie, ktoré v kupole udržiava stabilnú teplotu -10°C. Už tretí rok sú tu novinkou vzácne sklenené vitráže (vsadené do sôch) spracované špeciálnou technikou v kombinácií s drahými kovmi a sklárskymi pigmentmi, ktoré sú hotové umelecké diela. Precízna práca a detaily tejto majestátnej stavby, ktorá nemá na Slovensku obdobu, očaria rozhodne každého. Tohtoročnou novinkou je multimediálna hudobno-svetelná šou, ktorá ešte podčiarkne atmosféru ľadového kráľovstva. Po prehliadke späť do hotela, individuálne voľno na skoršiu večeru. Po večeri nás už čaká jedinečné podujatie s názvom „75 Tajomstiev lanovky“, pripomínajúce výročie prvej jazdy kabínkovej lanovky zo Skalnatého plesa na najvyššie položenú stanicu Lomnický štít. Pred trištvrte storočím sa začala písať história vysokotatranskej kabínovej lanovej dráhy, ktorá sa v tom období pýšila niekoľkými svetovými prvenstvami. Na Skalnatom plese, kam sa dopravíme nočnou jazdou s krásnymi výhľadmi na hviezdnu oblohu, večerné Tatry a Tatranskú kotlinu, sa môžete tešiť na výstavu fotografií z čias výstavby lanovky, prác architekta Dušana Jurkoviča, či prehliadku pôvodnej starej strojovne so sprievodcom. Históriu lanovky nám predstaví premietanie úryvku dokumentárneho filmu Príbeh jednej lanovky a zážitok umocní aj výhľad na okolité masívy a nočnú panorámu z vyhliadkovej veže. Tento unikátny zážitok pod hviezdami v nadmorskej výške 1751m máte šancu zažiť len ojedinele, preto ho nepremeškajte! Pre tých, ktorí o túto akciu záujem nemajú však odporúčame veľmi príjemnú alternatívu - 2hodinový relax v hotelovom Aqua centre. V bazénovej časti môžete využiť rekreačný bazén s protiprúdom, vzduchový gejzír, zrýchľovací kanál, tobogan, masážne trysky na nohy, chrbticu, či perličkový kúpeľ, v saunovej časti zas suchú, parnú, či bylinkovú biosaunu, alebo si len tak oddýchnuť vo vírivke.

2. deň

Po raňajkách bude na programe vstupná brána do našich veľhôr – mesto Poprad. Po príchode si pozrieme Spišskú Sobotu, historicky najvýznamnejšiu časť mesta, do roku 1946 samostatnú obec, niekdajšie centrum cechov, obchodu aj kultúrneho života. Jadro si zachovalo jedinečný ráz stredovekého mestečka s meštianskymi domami. Najvýznamnejšou a najstaršou stavbou na námestí je pôvodne neskororománsky kostol sv. Juraja z polovice 12. storočia. Od prelomu 15. a 16. storočia zdobí kostol päť gotických oltárov. Hlavný Oltár sv. Juraja z roku 1516 je dielom Majstra Pavla z Levoče. Po krátkej prehliadke presu do centra Popradu, kde si pozrieme dominantu hlavného námestia, kostol sv. Egídia so vzácnym barokovým organom a renesančnou vežou. Nasledovať bude individuálne voľno, kedy máte možnosť absolvovať prehliadku nového popradského minipivovaru (záujem nahlásiť vopred!), ktorý vyrába „ozajstné pivo“ moderným nefiltrovaným a nepasterizovaným spôsobom. Pivovar nepoužíva žiadne konzervačné látky a ani pivo neriedi vodou ako veľké pivovary. Na konci prehliadky samozrejme takéto živé pivo plné vitamínov ochutnáme (priamo z tanku). Poslednou zastávkou zájazdu bude farma Východná, ktorá si žije svojim vlastným životom uprostred rozprávkovo krásnej krajiny, plne rešpektujúca zákony prírody. Venuje sa predovšetkým bio-chovu hovädzieho dobytka a oviec, pestovaniu liečivých bylín a drobného ovocia a výrobe exkluzívnych horských zrejúcich syrov. Farma ponúka aj zážitkové prehliadky, kde sa dozvieme všetko o pestovaní krmiva, kŕmení a dojení zvierat, ktorého pri troche šťastia budeme aj súčasťou. Oblečení v hygienických úboroch navštívime pôrodnicu aj škôlku, kde sú práve narodené teliatka, ktoré vám (ak sa dáte nahovoriť) možno aj ocucajú prst . V Hoteli Spokojných kráv zistíme, že aj kravy majú svojho kaderníka a na záver prehliadky tie najčerstvejšie syrové výrobky aj ochutnáme. Samozrejmosťou je možnosť nákupu produktov v podnikovej predajni. Popoludní cesta do Bratislavy, príchod vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    23. 3. – 24. 3. 2019

Cena

    99€

Cena zahŕňa
 • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca počas celej doby zájazdu, poistenie proti insolventnosti
  - 1x ubytovanie v 3*hoteli s raňajkami v Tatranskej Lomnici
  - 2h vstup do Aqua Relax vodného a saunového sveta v hoteli (v hodnote 9,10€)
Cena nezahŕňa
 • - miestny poplatok (povinné, hradí klient v hoteli) - 1€, príplatok za jednolôžkovú izbu – 15€
  - prehliadka Múzea TANAPu (fakult.) – dospelý 2,50€, senior – 1,50€
  - zážitkový večer na Skalnatom plese – 21€
  - spiatočný lístok na pozemnú lanovku St. Smokovec – Hrebienok - dospelý 9€, senior - 8€
  - prehliadka minipivovaru v Poprade s ochutnávkou (fakultatívne) –6€
  - prehliadka farmy Východná s ochutnávkou čerstvých syrov – dospelý 8€, dieťa, senior - 7€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK