Veľká noc pri mori – alebo antické, byzantské

a stredoveké perly talianskeho Jadranu

"Gradara, Urbino, Ravena, Rimini, San Marino..."

Pohodová dovolenka na talianskom Jadrane sa pre väčšinu z nás spája s vylihovaním na niektorej z pláží a užívaním si slniečka či vodných športov. Pre tých, čo si popri hoteli na pobreží chcú užiť aj atmosféru okolitých miest tak bohatú na pamiatky všetkých druhov a spojiť tak oddych s túžbou po poznaní sme pripravili zaujímavý veľkonočný program. Olivové háje, výborné chute a výhľady na ktoré sa nezabúda. Príjemný hotel v známom letovisku RIMINI je priam predurčený na relax s vôňou mora a naše zaujímavé výlety určite uspokoja túžby tých, ktorí počas veľkonočných sviatkov nechcú sedieť doma...

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

cesta do Talianska s povinnými prestávkami. Príchod do hotela v Rimini vo večerných hodinách. Prvá prechádzka po pobreží. Večera, nocľah.

2. deň

nás po raňajkách čaká mestečko GRADARA, ktoré sa na všetkých prospektoch hrdí podtitulom hlavné mesto stredoveku. Návšteva tohto opevneného mesta je ako návrat v čase. Objavte s nami jeden z najkrajších stredovekých klenotov v Taliansku. Pevnosť sa týči na kopci vo výške 142m. Hneď po príchode nás pohltia jej vysoké hradné múry a po prechode cez padací most sa dostaneme na elegantné antické nádvoríe. Vnútorné komnaty si pamätajú lesk mnohých slávnych rodov ako Malatesta, Sforza či Della Rovere. Spoločná prehliadka stredovekej pevnosti s miestnou sprievodkyňou a voľno v romantickom mestečku. Individuálna možnosť obeda. Poobede presun do Urbina, mestečka, ktoré určite každého očarí svojou spleťou stredovekých a renesančných uličiek nad ktorými tróni pýcha mesta – PALAZZO DUCALE , najkrajší renesančný palác v Taliansku. Postaviť ho dal vojvoda Frederico III. z rodu Montrefeltov v polovici 15.stor., ktorý bol veľkým milovníkom umenia a tak tento pompézne riešený palác skrýva diela Raffaela, Botticeliho, Tiziana a ďalších velikánov svojej doby... V meste sa nachádza aj rodný dom maliara Raffaela, na ktorý pri potulkách mestom určite narazíme. Spoločný vstup do Dóžovho paláca v Urbine, individuálne voľno v meste. Návrat do hotela v podvečerných hodinách.

3. deň

dnešný výlet začneme návštevou San Marina, 3. najmenšieho štátu v Európe rozkladajúceho sa na východných svahoch Apenín.. Pri potulkách mestom určite nevynecháme sedemstoročnú bránu Porta San Franceso, tvoriacu hlavný vchod do historického mestského centra. Nad ňou sa nachádza chrám, v ktorom už roky uchovávajú obrazy Tiziana. Svojou krásou vyniká palác Pubblico, ktorý je kompletne vystavaný z kameňa z neďalekej jaskyne. Fasáda je zdobená krásnymi erbmi, dominantu paláca tvorí skvostný balkón, za zmienku stojí aj historická zvonica s pútavými hodinami. Prehliadka s miestnym sprievodcom. V rámci individuálneho voľna sa nezabudnite potúlať po obchodíkoch v úzkych uličkách mesta a ochutnať slávny mandľový likér! Poobede nás už čaká prímorské kúpeľné mesto Rimini, ktoré sa môže pochváliť stredovekými, rímskymi, či renesančnými pamiatkami. Spoločná prechádzka okolo gotického chrámu Maletesta, Augustovho oblúku, či neuveriteľných 2000 rokov starého Tiberiovho mosta. Následné voľno v mestečku, kde stopy slávneho rodáka Frederica Felliniho nájdeme na každom kroku. Fakultatívne možnosť návštevy Parku Miniatúr, v ktorom (okrem iného) uvidíme viac ako 200 najznámejších talianskych architektonických pamiatok v zmenšenej podobe. Večera v hoteli.

4. deň

po raňajkách začíname dnešný výlet návštevou RAVENY, ktorú turisti vyhľadávajú hlavne kvôli skvostným byzantským mozaikám. Ravena sa v polovici 4. stor. stala hlavným mestom Západorímskej ríše a toto postavenie si udržala vyše 250 rokov. Práve z tohto obdobia sa tu zachovalo mnoho stavieb prevažne v byzantskom štýle, z ktorých sa za najvýznamnejšiu považuje Theodorichova hrobka vystavaná celá z mramora. Za zmienku stojí aj mauzóleum di Galla Placidia z r. 430, baptistérium z 5. stor. ale aj hrob známeho Dante Alighieriho. Po spoločnom vstupe do baziliky krátke individuálne voľno na prechádzku starými uličkami, alebo občerstvenie na jednom z najkrajších stredovekých námestí Piazza dei Popolo v centre mesta. Poobede presun do mestečka SANTARCANGELO DI ROMAGNA, ktoré si zachovalo v priebehu storočí svoje staré kúzlo. Aj tu po celom meste vidno rukopis známeho rodu Malatesta, vrátane zvyškov pevnosti. Raritou mesta sú človekom vyhĺbené jaskyne, ktorých labyrint tvorí skutočné podzemné mesto. Možnosť návštevy jaskyne s miestnym sprievodcom. Po prechádzke mestečkom presun do jedného z rodinných podnikov, vyrábajúcich lahodné vína. Nasleduje degustácia vrátane ochutnávky lokálnych surovín (syr, šunka, olivový olej) s možnosťou nákupu. Príchod do hotela v neskorých poobedňajších hodinách.

5. deň

po raňajkách cesta s povinnými prestávkami na Slovensko. A rivederci Italia! Príchod vo večerných hodinách.


 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    19.4. – 23.4. 2019

Cena

    429 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 4 x ubytovanie v 3* hoteli pri mori s polpenziou
  - skúsený sprievodca zájazdu
  - 1 x ochutnávka vína s občerstvením z lokálnych potravín
  - miestny sprievodca v San Marino

  - poistenie proti úpadku
Cena nezahŕňa
 • - vstup do pevnosti GRADARA s miestnym sprievodcom - 13 €
  - vstup do Dóžovho paláca v Urbine – 8€, vstup do podzemných jaskýň - 3€
  - kombi vstup do bazilík a kaplnky na ravennské mozaiky – 9,50€
  - fakultatívne! vstup do Parku Miniatúr v Rimini – skup. cena nad 25osôb - 16€
  - komplexné cestovné poistenie Union - 10€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK