Opatija, Záhreb, ostrov Krk, Plitvické jazerá,

jaskyňa Postojna...

" Veľká noc v Chorvátsku "

Inšpirujúc sa známym sloganom „Slovenské more je v Chorvátsku“ vás pozývame prežiť tohtoročné veľkonočné sviatky na chorvátskej riviére. Pobyt na jarnom slnku s morským vzduchom spojený s návštevou najväčšieho jadranského ostrova a legendárneho národného parku s tyrkysovými jazierkami sľubuje príjemné prežitie sviatkov. K tomu všetkému ubytovanie v „jadranskom Nice“ a zastávky v metropole krajiny a najznámejšej jaskyni sveta! Kombináciu rôznorodých zážitkov doplní aj plavba originálnou „poloponorkou“ a ochutnávka miestnych dobrôt...

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami. Dlhšiu zastávku si doprajeme v hlavnom meste Chorvátska. Záhreb je fascinujúce mesto, pretože v sebe skrýva to najlepšie zo západnej a východnej kultúry. Mesto je dnes rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ takto volajú domáci svoje hlavné mesto a o pravdivosti výroku vás presvedčia stovky kaviarní a cukrární roztrúsených po meste. Krátka spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, či katedrály, individuálne voľno na obed. V čase Veľkej noci sú v centre mesta roztrúsené veľké maľované vajíčka, ktoré dotvárajú sviatočnú atmosféru. Popoludní pokračujeme v ceste až na pobrežie, do známeho letoviska Opatija, kde budeme ubytovaní počas celého zájazdu. Mestečko sa vyznačuje zvláštnym variantom mediteránskej klímy, kvôli čomu bolo pred 130 rokmi vyhlásené cisárom Františkom Jozefom za oficiálne klimatické kúpele Rakúsko-Uhorska. Aj vďaka tomu bola Opatija na prelomí 19. a 20. stor. jedným z najznámejších a najnavštevovanejších turistických miest Európy, ktoré navštevovali mnohé korunované hlavy a iné známe osobnosti z celého kontinentu. Po ubytovaní v úplnom centre mesta (len pár metrov od mora) večera v hoteli.

2. deň

Po raňajkách odchod na celodenný výlet na nádherné Plitvické jazerá.Každý kto videl sfilmované romány Karla Maya a pozná podmanivé zákutia Plitvických jazier z dobrodružných scén z Winnetoua vie, že ho na dnešnom celodennom výlete čaká národný park zapísaný v UNESCO, ktorý patrí k najkrajším prírodným výtvorom v Európe. 16 veľkých jazier ležiacich v rôznej nadmorskej výške vytvára reťaz vodopádov a kaskád, ktorými hučiaca voda padá vždy do ďalšieho, nižšieho jazera. Prosto neopísateľná nádhera, ktorá pri troche šťastia s dobrým počasím zanechá nezabudnuteľné spomienky v každom návštevníkovi. V cene lístka je aj plavba lodičkou a jazda vláčikom. Celodenný výlet do najpopulárnejšieho parku Chorvátska určite nikoho nesklame. Príchod späť do hotela pred večerou.

3. deň

Dnes nás čaká výlet na ostrov Krk - najväčší ostrov na Jadrane, ktorý patrí k najnavštevovanejším ostrovom v Chorvátsku. Tešiť sa môžete na návštevu malebného mesta s rovnomenným názvom Krk, ktoré patrí medzi najstaršie osídlené miesta na Jadrane. Mohutné opevnenie z 12. stor. dodáva mestu typický stredoveký ráz. Skutočnou atrakciou je sieť úzkych uličiek vinúcich sa okolo románskej katedrály a hrad z 15. storočia. Ďalšou zaujímavosťou mestečka je Mariánska katedrála zo zač. 13.storočia zdobená nádhernými stĺpmi z románskeho, ale aj rímskeho obdobia ku ktorej je akoby prirastená románska bazilika sv. Quirina s bohatou sochárskou výzdobou a zvyškami nástenných malieb. Po príchode spoločná prehliadka mesta, po ktorej je na programe zážitková plavba originálnym plavidlom – „poloponorkou“. Plavba je kombináciou podmorských vyhliadok z ponornej kabíny s veľkými oknami a krásnej malej panorámy na hradby mesta Krk, ktorú si môžete vychutnať z vyhliadkovej hornej terasy. Pri našej plavbe okrem podmorského sveta (ryby sú pri plavbe kŕmené posádkou, takže si ich budete môcť pozrieť úplne zblízka) navštívime aj podmorský park, postavený špeciálne pre tieto plavby, kde je k videniu pár artefaktov ako napríklad replika rímskej amfory, drevená truhlica, či rybárska loď niekdajších obyvateľov ostrova . Po plavbe ešte individuálne voľno a potom už pokračujeme do malého mestečka na ostrove, vypínajúceho sa nad morom, kde v miestnej „konobe“ absolvujeme malú ochutnávku. Nenecháme si ujsť lokálne víno žlahtina, ktoré sa pestuje len vo viniciach v blízkom okolí a spracováva sa v miestnych vinárskych závodoch. Okrem troch vzoriek vína nás miestni pohostia aj aperitívom – domácou brandy a malým občerstvením (pršut, domáci syr, olivy). Poobede cesta späť na pevninu, pred večerou ešte prehliadka mondénnej Opatije. Kostol sv. Jakuba s parkom, dievča s čajkou, ale najmä opatijská promenáda je to, čo urobilo z Opatije jedno z najluxusnejších letovísk Rakúsko–uhorskej monarchie. Dodnes tu vďaka stavebnému štýlu opatijských víl cítiť dedičstvo spôsobu života šľachticov monarchie. Príjemná prechádzka po parkoch i pozdĺž mora vám umožní zažiť minulosť aj prítomnosť chorvátskeho NICE. Večera v hoteli.

4. deň

Hneď po raňajkách si doprajeme sladkú bodku pobytu v Opatiji, ochutnávku ručne robených praliniek a čokolády, ktoré sa vyrábajú v továrni priamo v meste, v susedstve nášho hotela. Po krátkom úvode o pôvode čokolády a jej priaznivých účinkoch ochutnáme rôzne druhy ručne robených luxusných sladkostí a k tomu veľkonočný pohárik brandy. Dozvieme sa o čokoládovej antistresovej terapii a jeden šťastlivec zo skupiny bude mať možnosť vyhrať sladkú odmenu. Komu by sa málilo k dispozícií bude aj čokoládové fondue, z ktorého môžete tiež ochutnať. Samozrejmosťou je možný nákup suvenírov v podnikovej predajni. S Opatijou sa po degustácií rozlúčime, no po ceste domov je na programe ešte jeden cieľ - návšteva svetoznámej jaskyne Postojna, ktorá je považovaná za najväčšiu turistickú atrakciu v Slovinsku a najznámejšiu jaskyňu sveta! Ako jediná sa môže pýšiť vyše 4 kilometrovou dvojkoľajnou železnicou, po ktorej premáva vláčik. Jaskyňa funguje už vyše 200 rokov počas ktorých ju podľa oficiálnych informácií navštívilo skoro 35 miliónov turistov. A prvým z nich nebol len tak hocikto, ale rovno arcivojvoda a následník rakúskeho trónu Ferdinand I. v roku 1819. Pri prehliadke jaskyne s audioguidom v českom jazyku sa dozviete mnohé zaujímavosti, napríklad aj to, že Postojna mala elektrické osvetlenie skôr ako v niektorých európskych hlavných mestách... Po prehliadke už cesta späť na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    19.4. – 22.4. 2019

Cena

    315 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - ubytovanie v 3*** hoteli v centre Opatije s polpenziou
  - degustácia hand-made praliniek a brandy v Opatiji
  - vínna ochutnávka na ostrove spojená s malým občerstvením

  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - komplexné cestovné poistenie Union - 8€
  - príplatok za jednolôžkovú izbu – 36€/pobyt, pobytová taxa – cca 5,50€/pobyt
  - vstup na Plitvické jazerá – 90Kn (cca 12,50€)
  - plavba „poloponorkou“ na Krku – cca 10€
  - skupinová prehliadka jaskyne Postojna s audioguidom - 25,90€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK