Veľkonočné Taliansko - Lago di Garda

a rozprávkové mestá v okolí

"Mantova, Verona, Padova, torteliny a návšteva ostrova"

Najväčšie a najkrajšie talianske jazero, ktoré poznali už Rimania pod názvom BENACUS si v 20. storočí našlo pevné miesto medzi obľúbenými dovolenkovými destináciami. Obľúbené je nielen vďaka svojej ideálnej polohe, zo severu obklopené krásnymi horami a z juhu vybavené perfektnými turistickými atrakciami, ale aj bohatej histórii a kultúrnemu vyžitiu, ktoré okolie Gardy svojim návštevníkom rozhodne ponúka. Po úspešnom minulom roku, kedy sme objavovali jazero zo severu sa tento rok prenesieme na juh. Prežite príjemné veľkonočné dni návštevou históriou dýchajúcich miest, ale aj plavbou na nádherný ostrov, kde si kľučky podávali Borgiovci, či obedom z domácich tortelín na mieste, kde sa vyrábajú odjakživa... Náš hotel nachádzajúci sa len 10min chôdze od jazera a pár minút od samotného centra mestečka sľubuje príjemné večerné prechádzky. Zažite skvelé jarné dní na Garde!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách cez Rakúsko. Okrem povinných zastávok nás v tento deň čaká zastávka v Padove, ktorá sa pýši takmer 3000 ročnou históriou. Je známa ako mesto sv. Antona Paduánskeho, po smrti ktorého sa začalo s výstavbou baziliky, ktorá dnes patrí medzi najväčšie chrámy Talianska. V rámci prechádzky sa potúlame po nádhernom historickom jadre mesta, kde sa okrem iného zastavíme pri Padovskej univerzite, ktorá od svojho založenia v r. 1222 patrí k najstarším na svete. Jej lavice drali kedysi aj Galileo, či Kopernik. Pre mnohých návštevníkov Padovy však zostáva neprekonateľnou kaplnka Scrovegni zo 14.stor. bohato zdobená freskami od známeho Giotta, ktorú mnohí prirovnávajú k malej Sixtínskej kaplnke. Príchod do hotela na pobreží jazera večer pred večerou.

2. deň

máme po raňajkách na programe poznávanie krás okolia jazera. Prvá zastávka nás čaká v druhom najväčšom meste Benátska v staručkej Verone. Aj tí, čo už v meste boli, tu vždy môžu objaviť čosi nové. Po príchode prechádzka po krásnom historickom meste, zapísanom v zozname UNESCO, ktorého neprehliadnuteľnou dominantou je slávny rímsky amfiteáter, z 1. stor. n.l. s kapacitou 22 000 divákov, jedna z najväčších stavieb tohto typu. Nemôžeme obísť gotický dom Júlie s balkónom z 13. stor., Dóm – románsku baziliku z 12. stor. s Tizianovým obrazom a mnoho iných pamiatok. Po spoločnej prehliadke individuálne voľno na občerstvenie, alebo vlastné objavovanie mesta. V poobedňajších hodinách presun neďaleko Bardolina, kde sa nachádza ojedinelé múzeum olivového oleja, ktoré tu pôsobí od r. 1936. Okrem rôznych exponátov na spracovanie olív tu nájdeme zaujímavosti o pestovaní olív ako aj o možnosti ich využitia, ktoré zďaleka nekončia v kuchyni. Na záver nás čaká obchod so širokým sortimentom produktov od panenského oleja počnúc cez olivové octy, vína, omáčky, alkohol až po olivovú kozmetiku. Následne presun do Bardolina, ktorého centrum sa pýši celým radom nádherných víl a palácov, ale aj románskym kostolom. Pred večerou si doprajeme návštevu a ochutnávku v rodinnom vinárstve... návrat do hotela pred večerou.

3. deň

sa po raňajkách vydáme do málo doceňovanej Mantovy. Mesto, v ktorom sa odohráva časť príbehu lásky medzi Rómeom a Júliou, nás privíta nádherným starobylým centrom, nečudo, že od nepamäti priťahovala významných maliarov, básnikov, či iných umelcov. Symbolom mesta je bezpochyby mohutný kniežací palác zo 14. stor. vybudovaný mocnou rodinou Gonzaga, ktorá vládla mestu takmer 400 rokov. Za pozornosť stojí aj katedrála s krásnou výzdobou z cararského mramoru. Spoločná prehliadka mesta, individuálne voľno na vychutnanie si atmosféry. S obedom sa však neponáhľajte, ten si doprajeme po presune do malého mestečka so stredovekou atmosférou rozprestierajúceho sa nad riekou Mincio. Okrem zachovalej stcaligerskej pevnosti zo 14. stor. tu nájdeme staručký most Visconti z konca 14. stor., ktorý je každoročne miestom konania jednej z najväčších slávností na Garde. V meste je totiž množstvo výrobcov tortelín, lahodnej plnenej cestoviny, ktorá sa tu teší až takej obľube, že jej urobili vlastnú slávnosť. Z takéhoto miesta nemôžeme odísť bez obeda z domácich tortelín. Príchod do hotela poobede, individuálne voľno v mestečku, kde bývame, alebo prechádzky po pobreží.

4. deň

Na úvod nás čaká perla Gardy – malebné kúpeľné mestečko Sirmione, ležiace na polostrove vybiehajúcom ďaleko do jazera. Vstup do starého mesta stráži impozantný skaligerský vodný hrad z 13. stor. V rámci prechádzky po príjemnom mestečku sa zoznámime s ďalšími pamiatkami, za pozornosť stojí malý románsky kostol San Pietro s freskami zo 14.-16. stor. Spoločná návšteva hradu, potom individuálne voľno na spoznávanie mesta, či občerstvenie. Pokračujeme do malého mestečka Saló, ktoré má okrem príjemnej promenády aj nádhernú katedrálu z 15. stor. s elegantnou zvonicou. Individuálne voľno v mestečku. Po prechádzke nás už čaká štvrťhodinová plavba na ostrov Garda, ktorý je skutočnou pastvou pre oči. Kedysi patril Borgiovcom, dnes ho vlastní rodina Cavazza a verejnosti je sprístupnený od r. 2002. Po prechádzke v nádherných záhradách vily, ktorá je mimochodom považovaná za skutočnú botanickú záhradu so subtropickými rastlinami, bujnou vegetáciou, či vzácnymi esenciami a jedinečnými kvetinami, nás už čaká prehliadka miestneho panstva – neogotickej vily zo začiatku minulého stor. Po návrate lode na pevninu presun do hotela. Večera v hoteli.

5. deň

po ceste domov sa ešte zastavíme na posledné nákupy v neďalekom nákupnom centre, ktoré je otvorené aj v nedeľu. Možnosť nakúpiť posledné darčeky pre tých čo zostali doma, alebo pamiatku pre seba. Cesta do Bratislavy s povinnými prestávkami, príchod vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

Termín

    18.4. – 22.4. 2019 - "pokračovanie minulého ročníka s obľúbenou Klárkou"

Cena

    439 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - skúsený sprievodca zájazdu
  - poistenie voči insolventnosti
  - 4x ubytovanie v 3* hoteli na pobreží Lago di Garda s polpenziou
  - obed z domácich tortelín – 3.deň zájazdu
  - ochutnávka vína a olivového oleja so snackom – 2.deň
Cena nezahŕňa
 • - cestovné poistenie UNION - 10€/ 5dní, turistická taxa – budeme aktualizovať
  - prílpatok za jednolôžkovú izbu - 84€ (21€/noc)
  - vstup do múzea olivového oleja v Bardoline, fakultatívne vstupy vo Verone, Mantove
  - spiatočná plavba na ostrov Garda a prehliadka interiéru a exteriéru vily s miestnym sprievodcom + pohár vína, alebo šťavy, slané tyčinky, olivy + ochutnávka olivového oleja - 29€ (nahlásiť vopred!)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK