Predĺžený víkend v Korutánsku plný zážitkov

" s korutánskou kartou v cene zájazdu! "

Korutánsko – najjužnejšia republika Rakúska ležiaca na hranici troch krajín – Rakúska, Talianska a Slovinska je krajinou magických jazier, zaujímavých pamiatok a majestátnych alpských štítov, čím vytvára fantastické podmienky na dovolenku v lete aj v zime. Tento známy trojuholník, ktorý je vďaka krásnej prírode oddávna vyhľadávaným turistickým miestom ste s nami mali možnosť navštíviť už viackrát. Tento rok vám počas zájazdu predstavíme jedno z najkrajších rekreačných stredísk na jazere Milstätter See- perle Korutánska, spolu s panoramatickou plavbou, najväčším európskym múzeom bonsajov, ale, aj dych vyrážajúcimi výhľadmi na okolitú panenskú prírodu, či blankytnú hladinu tunajších jazier. Vo výške takmer 2000 m nad morom sa postavíme na plošinu zo skla a kovu Airwalk, ktorá ponúka pohľad do hlbín z najväčšej hrádze Rakúska a načerpať energiu z nebies sa pokúsime na konci kabínkovej lanovky Goldeck končiacej taktiež vo výške 2142m. Počas našej cesty zažijeme aj rozprávkový výhľad na jazero Wörthersee a jeho okolie z pyramídovej vyhliadkovej veže, v múzeu áut Porsche sa odfotíme s tými najkrajšími kúskami a na Opičom vrchu nakŕmime zvedavé opičky. Súčasťou ceny zájazdu je aj 3 denná korutánska karta, s ktorou si budeme užívať vstupy do mnohých pamiatok, či múzeí, plavby, lanovky a mnoho iného.... Príďte si s nami oddýchnuť do čarokrásneho prostredia hôr a jazier a prežite 3 dni plné zaujímavých zážitkov!

RÁMCOVÝ PROGRAM

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami po Rakúsku. Prvou zastávkou bude hlavné mesto Korutánska Klagenfurt, nazývané aj „renesenačná perla na Wörthersee“. Starostlivo chránené 800 ročné centrum mesta očarí každého návštevníka prekrásnymi, reštaurovanými palácmi talianskych majstrov, udržiavanými vnútornými dvormi, či námestiami. V meste je cez 50 prístupných arkádových nádvorí, k jedným z najkrajších patrí arkáda v krásnej renesančnej stavbe Landhausu – sídle krajinského parlamentu. Z pamiatok určite nevynecháme nádhernú Starú radnicu, stojacu na Starom námestí, lemovanom ukážkovými meštianskymi domami. V jej priestoroch navštívime veľkú erbovú sálu, ktorej steny zdobí 665 erbov najdôležitejších korutánskych rodov. Na Novom námestí je známa Dračia fontána, ktorú zdobí socha bájneho draka - symbol mesta. Po prehliadke centra individuálne voľno na obed, či kávu v niektorej z mnohých kaviarní centra. Následne sa presunieme do neďalekej najkrajšej vyhliadkovej veže Korutánska, na ktorú sa do výšky 905 m pohodlne dostaneme rýchlovýťahom. Ten nás dopraví na jednu z 3 vyhliadkových plošín, ponúkajúcich nádherný výhľad na jazero i ďaleké okolie. Po vychutnaní si pohľadov z vtáčej perspektívy nás čaká ďalšia zaujímavosť regiónu, ktorou je opičí vrch – Affenberg, kde vo voľnom priestore, voľnej prírode môžeme pozorovať opičky – japonské makaky. Určite nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov týchto zvierat! Voľne, pomedzi opice sa môžete pohybovať aj vy a obdivovať ich z tesnej blízkosti. Momentálne tu žije 155 učenlivých makakov červenolícich, ktoré sa počas prehliadky určite pokúsia vás niečím zaujať. Príchod do rodinného hotela pred večerou.

2. deň

nás po raňajkách čaká prehliadka mesta Spittal an der Drau, založeného v dobách Keltov. V rámci prehliadky sa prejdeme historickým jadrom mesta, a určite sa zastavíme aj pri jednom z najkrajších renesančných zámkov Rakúska – zámku Porcia. Po prehliadke nás už čaká neďaleké Millstätter See, obklopené nádhernou horskou kulisou, ktoré je najhlbším a najvyššie položeným korutánskym jazerom. Panoramatickú plavbu po jazere si vychutná určite každý milovník prírody a lovec pekných záberov... Po plavbe nás čaká prechádzka mestečkom Millstatt, ktorého centrum tvorí krásne renesančné arkádové nádvorie zo 16.stor s 1000 ročnou lipou uprostred. V pôvodnej podobe sa dodnes podarilo uchovať kláštorný kostol s 2 románskymi vežami a cennými renesančnými freskami, fakultatívna návšteva interiéru v čase voľna. Po prechádzke mestom individuálne voľno na obed či občerstvenie po ktorom sa už presunieme do neďalekého nevšedného múzea bonsajov, ktoré je považované za najväčšie európske múzeum svojho druhu. V múzeu si pozrieme viac ako 3000 jedinečných japonských krások, niektoré staršie ako 100 rokov... Poslednou zastávkou dnešného dňa je neďaleké historické mestečko Gmünd. Vedeli ste, že prvý automobil nesúci názov meno Porsche vznikol u našich susedov? Práve tu pôsobila medzi rokmi 1944 a 1950 konštrukčná kancelária Ferdinanda Porsche, kde vznikol aj prvý automobil s týmto slávnym menom. Na dvoch poschodiach sa tu nachádza asi 40 štvorkolesových tátošov tejto značky, garantujeme, že fanúšikovia Porsche sa v múzeu bude cítiť ako v nebi! Pre tých, ktorí túto nádheru (mimochodom tiež zahrnutú v cene karty) nemusia, odporúčame ďalšie z múzeí, ktorej vstup máme v cene. Mestská galéria v Gmünde predstaví po úspešných výstavách velikánov v minulých rokoch ďalšiu zo svojích fantastických výstav. Joseph Mallord William Turner, najznámejší britský maliar všetkých čias známy ako „majster svetla a farieb“ predstaví svoje unikátne akvarely a grafiky, ktoré dnes patria k najdrahším na britských ostrovoch. Po prehliadke potulky, či pohár vína v malebných uličkách stredovekého mesta. V podvečer príchod do hotela.

3. deň

si po raňajkách natankujeme energiu priamo z nebies. Vydáme sa totiž kabínovou lanovkou až na impozantný vrchol Goldeck (2.142 m) s ohromujúcim panoramatickým výhľadom od Millstäterského jazera až po najvyššiu rakúsku horu Grossglockner. Po krátkom voľne na fotenie, či kávu v horskej reštaurácii sa vrátime na údolnú stanicu a pokračujeme do jedného z najkrajších korutánskych údolí do „údolia hrmiacich vôd“ – Maltatal. Vysokohorská 14 km dlhá cesta (cena v karte) údolím s nádhernými vyhliadkami na vodopády končí najvyššou vodnou hrádzou Rakúska. Nezabudnuteľné pohľady do hlbín i do diaľky si užijeme z vyhliadkovej plošiny Airwalk s presklenou podlahou, ktorá sa vznáša stovky metrov nad priepasťou. Pri vstupe na subtilne pôsobiacu plošinu z kovu a skla vzrušenie garantované! Po dostatočnom pokochaní sa nádhernou prírodou sa presunieme do niektorého z hostincov pozdĺž vysokohorskej cesty, kde si môžeme dopriať domácu stravu z regionálnych špecialít vrátane čerstvých pstruhov či tunajšej šunky. Odchod v poobedňajších hodinách, príchod v neskorých večerných.

 

 

Rezervácia

 


 

 


Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tuNajdôležitejšie informácie


Termín

    31. 5. – 2. 6. 2019

Cena

    269€ (cena zahŕňa vstupy v hodnote 80€)

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným, klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazd, poistenie insolventnosti
  - 2 x ubytovanie v 3* v overenom rodinnom hoteli s polpenziou
  - vyhliadková pyramída na Wörthersee
  - prehliadka veľkej erbovej sály v krajinskom Dome v Klagenfurte
  - prehliadka opičieho vrchu so sprievodcom
  - okružná plavba po jazere Milstätter See
  - vstup do múzea bonsajov
  - vstup do múzea Porsche , ako aj na výstavu Williama Turnera
  - cesta kabínkovou lanovkou na Goldeck tam aj späť
  - vysokohorská cesta údolím Maltatal
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za 1 posteľovú izbu 24 EUR za 2 noci
 • - komplexné cestovné poistenie UNION - 6€ (2€ /deň)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK