kráľovná Baleárskych ostrovov - Malorka


"Valldemossa, Sóller, katedrála Svetla v Palme..."

Prirástlo vám k srdcu Španielsko? Lákajú vás očarujúce prírodné scenérie, azúrové more, vôňa píniových lesov, majestátne hory, historické mestečká s nádhernými pamiatkami a v neposlednom rade výborné jedlo a španielske rytmy? Keď ste aspoň 3 x odpovedali pozitívne, neváhajte a vyrazte s nami na poznávanie najväčšieho z Baleárskych ostrovov - na Malorku. Vďaka veľkému počtu slnečných dní a príjemnej morskej klíme si dovolenku budete doslova užívať. Príjemný hotel s bazénom a terasou s výhľadom na more bude už len čerešničkou na torte... Tento skvost Stredozemného mora vás určite nesklame!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1.deň

odlet z Bratislavy pravidelnou leteckou linkou do hlavného mesta - Palmy. Po prílete v obedňajších hodinách presun zabezpečeným transferom na ubytovanie do 4*hotela. Poobede prvé zoznámenie sa s okolím, prechádzky po pobreží, možnosť kúpania, či relax pri poháriku sangrie. Pre tých akčnejších ponúkame poobedňajšiu návštevu najväčšieho akvária v Európe, ktoré sa nachádza v pešej dostupnosti z hotela. Nezabudnuteľný zážitok pre všetky vekové kategórie sľubuje ponorenie sa do úžasného podmorského sveta, ktorý má krytú aj vonkajšiu časť. Domov tu má viac ako 8000 rôznych zvierat a medzi najatraktívnejšie časti patrí „džungľa“, kde sa môžete vyfotiť hoci aj s papagájom na pleci. Večera v hoteli.

2. deň

nás po výdatných raňajkách čaká celodenný výlet na západné pobrežie ostrova. Výlet začneme návštevou starobylého mestečka postaveného z kameňa nachádzajúceho sa medzi horami. Valldemossa obklopená mandľovníkmi a olivovníkmi patrí medzi najkrajšie na ostrove. Jej dominantou je kartuziánsky kláštor s kostolom, či starou lekárňou. V celách kláštora pobýval istý čas aj poľský skladateľ Frédéric Chopin a francúzska spisovateľka George Sandová. Po prehliadke kláštora voľno na prechádzky úzkymi uličkami s očarujúcimi domčekmi zdobenými visiacimi kvetmi. Pokračujeme pohorím Sierra de Tramuntana, kde sa zastavíme na fotopauzu na jednom z najfotogenickejších miest ostrova. Obedňajšiu prestávku si doprajeme v malebnom prístave Soller, ponúkajúcom prekrásnu horskú scenériu a čarovný výhľad na more. Biele loďky, farebné domy a malé krčmičky. Prístav uzatvárajú majáky. Poobedňajší presun do samotného mesta prekonáme netradične električkou, tzv. „Orange expressom“, ktorý dostal názov nielen vďaka farbe, ale aj samotnému faktu, že táto trať kedysi slúžila na prevoz pomarančov z mesta do prístavu. Vystúpime priamo v srdci mestečka na hlavnom námestí, kde každého ohromí pohľad na majestátny kostol sv. Bartolomeja. Voľno v mestečku, v podvečer sa s údolím pomarančov rozlúčime. Návrat do hotela autobusom, večera v hoteli.

3. deň

sa po raňajkách vydáme na východné pobrežie ostrova. Na našej prvej zastávke objavíme proces výroby slávnych malorských perál, ktoré patria k najobľúbenejším suvenírom z ostrova. Na výstave si porovnáme ako sa líšia od tých prírodných a na záver sa pokocháme výberom v podnikovej predajni. Východné pobrežie je známe výskytom viacerých jaskýň, my sa zastavíme v tej najväčšej v Dračej, ktorá sa skladá zo 4 menších jaskýň. Hodinová prehliadka krásnej kvapľovej jaskyne s množstvom svetelných efektov končí pri najväčšom podzemnom jazere Európy – pomenovanom po jeho objaviteľovi, pri jazere Martel. Na záver si vypočujeme koncert vážnej hudby v podaní domácich umelcov priamo z loďky na jazere. Po ňom nás už čaká krátka plavba člnom po jazere k východu. Od jaskýň je už len na skok do malebného prístavu Porto Cristo, ktorý bol pôvodne rybárskou dedinkou. Dnes je tu nádherná piesková pláž s množstvom reštaurácií a krčmičiek a na vode v prístave sa kolíše množstvo člnov, lodičiek aj väčších lodí. Za návštevu určite stojí aj centrum mestečka. Nakoľko Malorka je známa aj dobrým vínom, ani my si neodpustíme návštevu u miestneho vinára v „bodege“ s ochutnávkou. Po návrate večera v hoteli.

4. deň

Dnešný poldenný výlet je venovaný hlavnému mestu. Hneď na úvod nás čaká povinná zastávka pri hrade Bellver z 13. stor. ponúkajúca najkrajšie výhľady na mesto. Palma má nádherné paláce, parky, arabské kúpele, záhrady, vzácne múzeá a čarovné námestia na ktorých pulzuje život do neskorých nočných hodín. Najimpozantnejšou pamiatkou je však katedrála svetla. Túto tretiu najväčšiu španielsku katedrálu začali stavať v 13. storočí a na jej aktuálnom vzhľade sa podpísal aj slávny Antonio Gaudi. Vďaka pestrým vitrážam vytvára neopísateľné divadlo farieb. Jej súčasťou je aj múzeum. Zážitkom pre všetky zmysly bude návšteva trhoviska Mercado Olives, ktoré bez ohľadu na turistov žije svojim stálym španielskym rytmom. Čerstvo servírované ustrice, mušle, či iné dary mora, ovocie a zelenina, ktorých názov často ani nepoznáme, ale aj tunajšie vína, či likéry – to všetko tu čaká na svojich objaviteľov. Po spoločnej prehliadke mesta so sprievodcom si doprajeme individuálne voľno, v ktorom si vychutnáme mesto po svojom. Návrat v poobedňajších hodinách, voľno, možnosť kúpania až do večera.

5. deň

sa musíme žiaľ s týmto rozmanitým ostrovom rozlúčiť. Odlet do Bratislavy nás čaká pravidelnou linkou v ranných hodinách.

 

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie


Termín

    4.6. – 8.6. 2019 - letecky

Cena     579 EUR cena zájazdu + 190 EUR (letiskové, palivové poplatky + batožina) = cena spolu 769 EUR

Zmena ceny v závislosti od zmeny letiskových poplatkov vyhradená (letiskové poplatky sa môžu v čase konania zájazdu líšiť od kalkulovaných v čase zverejnenia zájazdu, čo sa môže odraziť na zmene ceny). Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Cena zahŕňa
 • - skúsený sprievodca zájazdu
  - doprava pravidelnou linkou Bratislava – Palma de Mallorca – Bratislava s batožinou do podpalubia
  - ubytovanie v 4*hoteli s bazénom blízko pláže s polpenziou s vodou a vínom
  - autobusový transfer do hotela a z hotela na Malorke, ako aj počas výletov na zájazde
  - vstup do kartuziánskeho kláštora, miestny sprievodca vo Valldemossa a Sóller
  - vstup do katedrály Svetla v Palme ako aj katedrálneho múzea, jazda „Orange expressom“ v Sóller
  - vínna ochutnávka u miestneho vinára

  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu – 90€/pobyt, pobytová taxa – cca 12€/pobyt (info 2018)
  - vstup do Dračie jaskyne-15,50€ (prosím nahlásiť záujem pri prihlásení na zájazd - kupuje sa vopred!)
  - fakultatívne – návšteva najväčšieho akvária v Európe – 1.deň zájazdu
  - komplexné cestovné poistenie UNION na 5 dni – 10 EUR (odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 15 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK