prírodné krásy, stredoveké mestečká

a 3.najväčšie jazero Európy

"Začiatok leta v magickom trojuholníku štátov..."

Gýčovo pekné jazerá, lúky a pastviny pod nádhernou kulisou horských hrebeňov pretkávané zachovalými historickými mestečkami – také je Vorarlbersko, najzápadnejšia krajina spolkovej republiky Rakúsko, ktorá leží neprávom, tak trochu v tieni svojich slávnejších susedov. Poďte sa s nami na túto malebnú krajinu medzi Bodamským jazerom a takmer trojtisícovými horami pozrieť trochu bližšie. Jeho fantastická poloha v tesnom susedstve s Nemeckom a Švajčiarskom ho priam predurčuje k najrôznejším výletom.... Vitajte v magickom trojuholníku štátov!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách s povinnými prestávkami k brehom 3. najväčšieho jazera Európy. V poobedňajších hodinách dorazíme do hlavného mesta Voralbergu - do Bregenz. Dominantou mesta je Martinská veža v historickom centre, postavená v 14. storočí. Bola prvou barokovou stavbou na brehu jazera a jej interiér sa pýši nádhernými freskami, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Medzi ďalšie zaujímavé budovy patrí poštový úrad z r. 1895 a stará radnica zo 17. storočia. Bregenz je známe aj ako mesto kultúry. V rámci prechádzky Dolného mesta a prístavu narazíme na najväčšie plávajúce javisko na hladine jazera v Európe, kde sa už vyše polstoročia konajú v lete kultúrne predstavenia. Voľno na jazernej promenáde, prechádzka po mólach, čas na zmrzlinu, alebo aperitív. Pred večerou príchod na ubytovanie do rodinného hotela v rozprávkovom údolí Klostertal obklopeného lesmi a horami. Večera vždy v hoteli.

2. deň

začneme poznávaním Friedrichshafenu, ležiaceho priamo na brehu Bodamského jazera. Privíta nás tu najkrajšia a najdlhšia promenáda na Bodamskom jazere s množstvom kaviarničiek a možnosťou výstupu na deväť poschodovú, 22 m vysokú vyhliadkovú vežu na pobrežnom móle. Z nej sa môžeme pokochať pohľadom na 3. najväčšie jazero Európy. Následne presun katamaránom na druhú stranu jazera do Konstanz. K najfotografovanejším novodobým pamiatkam, ktoré vidno už z lode patrí 6 metrová socha Imperie, zobrazujúca ženu, ktorá v rukách drží dve malé postavy kráľa a pápeža. Jej autor sa inšpiroval románom Honoré de Balzaca o vznešenej konkubíne, ktorého dej sa odohrával práve v Konstanz. Zaujímavosťou je miestne opátstvo – majestátna trojloďová gotická bazilika zasvätená Panne Márii, ktorá vo svojich útrobách skrýva po kolínskom Dóme druhú najväčšiu zbierku zvonov v Nemecku – zvoní ich tu rovných 19. Pri názve tohto mesta sa väčšine z nás vybaví spomienka na Kostnický koncil, na ktorom sa rozhodovalo o osude katolíckej cirkvi a s ním neslávne upálenie reformátora Jána Husa. Dnes si doprajeme aspoň fotku pri Husovom kameni, ležiacom na mieste, kde bol majster upálený. Centrum starého mesta skrýva veľa historických budov s peknými sgrafitovými kresbami, radnicu zdobenú freskami v renesančnom štýle , historické fontány, či starobylú bránu Schnetztor zo 14. stor. Po individuálnom voľne na obed, nás čaká presun na ostrov Mainau. Tento kvetinový ostrov, na ktorom sa vďaka príjemnej klíme darí mediteránskej, subtropickej aj tropickej vegetácii, patrí od polovice 19. stor. švédskemu šľachtickému rodu Bernadotte. Tí na ploche 45ha vytvorili obrovský park, kde sa vôňa tulipánov, narcisov, orchideí, či ruží mieša s vôňou Bodamského jazera. V srdci celého ostrova sa nachádza arborétum - park s 250 druhmi drevín a stromov z celého sveta. Na ostrove sa nachádza aj zámok a veľkým lákadlom je aj motýlí dom. Presvedčte sa s nami, že Mainau je rajom pre fotografov, milovníkov prírody a odpočinku. Po príchode na ostrov individuálne voľno, v rámci ktorého nezabudnite navštíviť rozsiahlu zbierku ruží, ktorá zahŕňa vyše 400 druhov. Medzi najobdivovanejšie patria divé ruže, či archaické staré druhy. Táto kráľovná kvetov bude mať začiatkom leta akurát svoje „naj“ obdobie. Príchod do hotela pred večerou.

3. deň

po raňajkách nás čaká výlet do Švajčiarska. Na úvod sa gondolou dopravíme na najvyšší vrch Apenzellských Álp - Säntis. Návšteva Švajčiarska sa totiž bez návštevy jedného z jeho krásnych vrchov asi nepočíta. Unikátny pohľad z výšky 2502 m ako jediný v Európe ponúka výhľad na 6 krajín. Na vrchole nájdeme okrem meteorologickej stanice, ktorá funguje nepretržite od r. 1882 aj viacero gastronomických zariadení, z ktorých určite stojí za hriech panoramatická reštaurácia s rozprávkovým výhľadom. Uhádnete, ktorým smerom je ktorá z krajín kam oko dovidí? Tento deň polahodíme aj chuťovým pohárikom a využijeme blízkosť neďalekej syrárne, kde sa vyrába jeden z najznámejších švajčiarskych syrov, nesúci názov regiónu APPENZELLER. Kto by odolal ochutnávke z 5 druhov kvalitného syra, spláchnutej pohárom bieleho vína z okolia, pričom v podnikovej predajni si ten najchutnejší môže výhodne zakúpiť? Poslednou zastávkou dnešného príjemného dňa bude mesto s krásnym historickým jadrom a kláštorom zapísaným v UNESCO - St. Gallen. Kláštorná knižnica so vzácnymi rukopismi je jednou z najbohatších a najstarších na svete, odráža 12 stáročí nepretržitej činnosti a rozhodne stojí za návštevu. Celý kláštorný areál bol v polovici 18.stor. prestavaný v nádhernom barokovom slohu. Po spoločnej prehliadke knižnice voľno v centre historického mestečka, kde môžeme obdivovať hrázdené budovy a krásne meštianske domy s arkádovými oknami. Množstvo kaviarničiek a taverien priam pozýva na malú zastávku. Príchod na ubytovanie pred večerou.

4. deň

si dopoludnie ešte užijeme na jazere. Naším cieľom bude ostrov Lindau, ktorý spolu s rovnomenným starobylým mestečkom leží priamo na brehu Bodamského jazera. Posledná prechádzka do prístavu s promenádou, prevoňanou alpským vzduchom a vôňou jazera. Prístav stráži 6m kamenná socha leva vedľa ktorej sa týči historický maják z polovice 19. stor., ktorý po uhradení mierneho poplatku a zdolaní takmer 140 schodov ponúka nádherný výhľad a náš posledný pohľad na jazero z výšky. Následne prechádzka po malebnom mestečku, kde poobdivujeme jednu z najstarších veží na jazere, ako aj námestie s dnes renesančnou radnicou s krásnymi maľbami na vonkajších múroch. Všade nás budú lákať kaviarničky či vinárne s vonkajšími terasami na pohár vína, či piva, alebo nejakú špecialitu. Odchod okolo obeda, príchod vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    4.7. – 7.7. 2019

Cena

    329 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
  - sprievodca zájazdu
  - 3 x ubytovanie v príjemnom rodinnom alpskom 3* hoteli s polpenziou
  - ochutnávka 5 najobľúbenejších druhov syra Appenzeller s chlebom
  a pohárom vína vo Švajčiarsku

  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu,- 75€ na 3 noci, cestovné poistenie UNION - 8€/ 4 dni
  - fakultatívne vstupy (skupinový vstup na ostrov kvetov Mainau, katamarán na Bodamskom jazere, lanovka na vrchol hory Säntis, vstup do kláštornej knižnice v St. Gallen...)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK