Renesančný génius Albrecht Dürer v Albertine a

vianočný trh na zámku Eckartsau

"spektakulárnu výstava Albrechta Dürera"

Viedeň – krásavica na Dunaji, ktorú môžete navštíviť aj niekoľko krát ročne a vždy tu objavíte niečo zaujímavé a nové. Tento krát sa tu vydáme za vzácnymi zbierkami na spektakulárnu výstavu renesančného génia Albrechta Dürera a do cisárskeho poľovníckeho zámku Eckartsau, kde nás okrem prehliadky čaká aj vianočný trh.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Deň začneme prehliadkou v jednej z najkrajších galérií umenia v Európe – v obľúbenej Albertine, kde sa vždy konajú zaujímavé a významné výstavy. Tá najnovšia bude venovaná Albrechtovi Dürerovi, ktorý je považovaný za najväčšieho umelca severskej renesancie a jeho diela aj po niekoľkých storočiach neobvykle priťahujú pozornosť milovníkov výtvarného umenia.. Jeho kresby, grafiky, akvarely, či olejomaľby patria k najväčším pokladom galérií a múzeí vo svete. Viedenská Albetina je domovom jeho svetoznámych diel vrátane „zajaca“, „modliacich sa rúk“, či „veľkého trávnika“. Jesenná výstava doplnená cennými exponátmi z galérií v Uffizi, či Prado ponúka návštevníkom viac ako 200 zaujímavých exponátov, kde okrem malieb, rytín, či kresieb nájdeme aj osobné poznámky a iné vzácne dokumenty z tvorby tohto renesančného génia. Odborná verejnosť považuje túto výstavu za najkomplexnejšiu Dürerovu výstavu vôbec. Možnosť prehliadnuť si aj ostatné dočasné, či stále expozície. Spolu so vstupenkami na výstavu máme vybavený aj výstup a nástup priamo pred budovou Albertiny, čo je vzhľadom na začínajúce adventné trhy mimoriadne dobrá správa. Po prehliadke voľno na vianočných trhoch pred radnicou, alebo v centre mesta... Na spiatočnej ceste nám ešte zostane čas zastaviť sa na jednom zo zaujímavých zámkov neďaleko slovenských hraníc. V nádhernej prírode národného parku Donau – Auen leží uprostred 27 hektárového prírodného záhradného parku cisársky lovecký zámok Eckartsau. Pod názvom „cisárske Vianoce“ nás čaká prehliadka súkromných komnát cisárskeho páru, ktoré vstali z popola a žiaria dnes opäť starým leskom. Vypočujte si dojímavý príbeh posledných dní cisárskej rodiny v Rakúsku pred ich odchodom do exilu vo Švajčiarsku a prežite spolu s nimi posledný dotyk Vianoc pred zánikom Rakúsko-uhorskej monarchie. Po spoločnej prehliadke zámku nás čaká individuálne voľno po vysvietenom adventnom trhu s kulinárskymi špecialitami a vareným vínkom. Usporiadatelia sľubujú aj zaujímavý sprievodný program. Príchod na Slovensko v skorých večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    16.11. 2019

Cena

    23 €

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - sprievodca zájazdu
    - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - komplexné cestovné poistenie UNION – 2€
    - skupinový vstup do Albertiny – 11€, deti a mládež do 19r. – gratis (vstup rezervovaný vopred ,bez čakania v rade, možnosť vystúpiť až priamo pred múzeom!)
    - komentovaná prehliadka barokového zámku Eckartsau s vianočným trhom – cca8€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK