Klagenfurt, Velden a zastávka na

sprievod čertov v Grazi

"Advent na jazere Wőrthersee"

Korutánsko – najjužnejšia republika Rakúska ležiaca na hranici troch krajín – Rakúska, Talianska a Slovinska je najmä krajinou magických jazier, z ktorých snáď najznámejšie a najnavštevovanejšie je jazero Wörthersee. Vďaka takmer stredomorskej klíme a majestátnym okolitým alpským štítom vytvára fantastické oddychové miesto s uvoľnenou atmosférou, ktoré sa oplatí navštíviť ako v lete, tak i v zime. Pozývame vás na predvianočnú rozprávku, druhý adventný víkend sa u nás ponesie v znamení korutánskych Vianoc!

 

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy ráno, cesta s krátkymi zastávkami priamo na breh jazera Wörthersee. Naša prvá zastávka nás dovedie do centra hlavného mesta Korutánska. Klagenfurt sa môže popýšiť, jedným z najkrajších historických jadier v Rakúsku za čo získal už trikrát diplom Europa Nostra. Pri prechádzke mestom objavíme čarovné renesančné nádvoria domov, v ktorých sa dnes usadili moderné lokály, alebo rázovité záhradné krčmičky. V meste je cez 50 prístupných arkádových nádvorí, k jedným z najkrajších patrí arkáda v krásnej renesančnej stavbe Landhausu – sídle krajinského parlamentu. Z pamiatok určite nevynecháme nádhernú Starú radnicu, stojacu na Starom námestí, lemovanom ukážkovými mešťanskými domami. Na Novom námestí sa vypína Dračia fontána, ktorú zdobí socha bájneho draka, známy symbol mesta. V čase Vianoc je návštevníckym magnetom bezpochyby veľký adventný trh na námestí Neuer Platz a na pešej zóne. Čaká tu na nás príjemná predvianočná atmosféra jemne „šmrncnutá“ talianskym a slovinským šarmom, ktorý je pre blízkosť hraníc pochopiteľný. Klagenfurtské trhy sa označujú za najkrajšie a najväčšie v celých Alpách!... Individuálne voľno. V skorých poobedňajších hodinách nás čaká oddych na palube adventnej lode, ktorá nás prevezie po celej dĺžky jazera. Počas 80minútovej plavby budeme pozorovať najkrajšie miesta na jazere, ktoré v podvečernom čase ožijú väčšími či menšími krásne osvetlenými adventnými trhmi, ktoré sa budú odrážať vo vodnej hladine. Naša romantická plavba končí v centre Veldenu. O tom, že Wőrthersee je jazerom rakúskej smotánky, sa presvedčíme práve pri návšteve tohto mesta, ktoré sa pýši v predvianočnom čase priam pompéznou výzdobou. Velden patrí v čase Vianoc k najromantickejším miestam Korutánska a najmä vďaka množstvu anjelov, ktoré v meste „pobehujú“ si vyslúžilo prezývku „Anjelské mesto“. 25 m veľký plávajúci veniec vyzdobený 80 000 svetlami, neodolateľná vôňa punču a perníkov, vysvietený štyristoročný zámok, loď anjelov „Santa Lucia“ a plávajúci adventný trh s rôznymi umeleckými predmetmi, to všetko láka návštevníkov Valdenu v tomto romantickom čase. Tohoročnou novinkou bude popri barokových jasličkách v životnej veľkosti aj výstava drevených jasličiek v hoteli Casino. Po individuálnom vychutnaní si atmosféry vianočných trhov sa presunieme na neďaleké ubytovanie pri jazere.

2. deň

po raňajkách nás čaká neskorší odchod z hotela priamo do srdca jazera Wörthersee, kam vbieha hlboký polostrov známy z väčšiny prospektov o Korutánsku. Okrem slávnostne vyzdobeného pútnického kostola tu nájdeme aj starý 900 ročný kostolík, ktorý má právo v čase adventu svoje osobité čaro... Neďaleko magického miesta nás čaká ešte advent v oblakoch. Presunieme sa totiž ku Pyramidenkőgel, ktorá je so svojimi 100metrami najvyššia z dreva postavená vyhliadková veža na celom svete! Návštevníkom ponúka dych vyrážajúci panoramatický pohľad na korutánske hory a jazerá. Na vrchol sa dostanete schodmi, alebo výťahom. Po kochaní sa zimnou krajinou bude nasledovať individuálne voľno na útulnom adventnom trhu pod vežou, kde si môžeme vychutnať posledný korutánsky punč... Tí čo nestihli kúpiť vianočné darčeky nemusia smútiť. Na spiatočnej ceste nás ešte čaká príjemná prestávka v hlavnom meste Štajerska v Grazi. Tu môžeme predvianočné obdobia vnímať skutočne všetkými zmyslami. Medzi najnavštevovanejší patrí adventný trh na Hlavnom námestí, kde okrem mnohých darčekov a lahôdok nechýba ani anjelský pavilón, poskytujúci priestor na rôzne sprievodné podujatia a vystúpenia. Jednou z najočakávanejších atrakcií roka je už tradičná výstava ľadových jasličiek. Pán Gert Hödl ich so svojím medzinárodným tímom každoročne vytesáva z 50 ton kryštalického ľadu, ktorý tak premieňa na skutočné umelecké dielo. Nenechajte si ujsť takú raritu, ľadové kráľovstvo sa bude otvárať deň pred našim príchodom! V podvečerných hodinách príde čerešnička na záver – sprievod čertov a strašidiel známy pod názvom Krampus, alebo Perchtenlauf. Stará pohanská tradícia spojená s legendou, podľa ktorej sprevádzajú v adventnom čase Mikuláša rôzni čerti a strašidlá sa postupne rozšírila do celého Rakúska a juhu Nemecka a v čase adventu patria medzi turistami najobľúbenejšie sprievodné programy. Prehliadku strašidelných masiek a kostýmov, vyrobených so skutočných zvieracích rohov a kože, či kravského chvosta, sprevádzajú zvuky práskajúceho biča, reťaze, štrngajúcich reťazí, zvonov a všadeprítomný dym. Nakoľko úloha týchto strašidiel je jednoznačná, väčšine z nich nechýba na chrbte kôš na neposlušné deti . Zážitok, ktorý aspoň raz musíte vidieť. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    30.11. – 1.12. 2019

Cena

    119€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - ubytovanie v 3* hoteli na Wörthersee s raňajkami
  - sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - komplexné cestovné poistenie Union - 2€/deň
  - príplatok za jednolôžkovú izbu
  - skupinový vstup na adventný trh a vyhliadkovú vežu Pyramidkogel - 11€
  - plavba po jazere z Klagenfurtu do Veldenu – cca 10€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK