Adventné trhy v troch štátoch naraz !

 

" Záhreb, Maribor a Graz "

Na tento adventný víkend sme pre vás pripravili návštevu čarovných adventných trhov až v troch štátoch naraz! Budete môcť porovnať sviatočnú atmosféru, vône i chute v Záhrebe, Maribore a Grazi. Tých, pre ktorých je Chorvátsko výhradne letnou destináciou možno prekvapí fakt, že sa jeho hlavné mesto stáva v posledných rokoch jedným z najlepších európskych cieľov pre vianočnú turistiku. Svoje osobité čaro má aj 2. najväčšie mesto Slovinska, či hlavné mesto pôžitku – Graz, kde advent povýšili na piate ročné obdobie. Oddýchnite si od predvianočných stresov a zažite rozmanité trhy na troch miestach len za jeden víkend!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v raňajších hodinách, cesta s povinnými prestávkami do chorvátskej metropoly. Po príchode nás čaká prechádzka po najkrajších častiach centra hlavného mesta. Záhreb je fascinujúce mesto, pretože v sebe skrýva to najlepšie zo západnej a východnej kultúry. Mesto je dnes rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ takto volajú domáci svoje hlavné mesto a o pravdivosti výroku vás presvedčia stovky kaviarní a cukrární roztrúsených po meste. Spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, národného divadla, či katedrály. Adventné mesto zahalené do žiary svetiel a vôní sa stalo už druhý rok po sebe výhercom titulu: Najlepší adventný trh v Európe! V špeciálnych drevených domčekoch roztrúsených po meste nájdete remeselný tovar, vianočné gurmánske špeciality, varené víno, aj darčeky od výmyslu sveta. Navštíviť môžete trhy na viacerých námestiach, uliciach, uličkách, či v parkoch. Zimnú idylku si môžete vychutnať aj z ľadovej korčuliarskej plochy v jednom z najkrajších záhrebských parkoch, na inom mieste sa zas môžete pokochať živým betlehemom. O bohatý hudobný a umelecký sprievodný program taktiež nebude núdza. Každý trh je iný, nájdeme tu tradičné Vianoce starého Záhrebu, ale aj inovatívne moderné akcie napríklad v okolí mestskej lanovky. Medzi najnovšie atrakcie patria 3D svetelné inštalácie v tuneli, kde sa po vstupe ocitnete v magickej vianočnej rozprávke! Po prehliadke individuálne voľno na trhy, ubytovanie v širšom centre mesta.

2. deň

Po raňajkách sa vydáme na cestu domov, ktorá povedie cez Slovinsko, kde sa zastavíme v Maribore. Po príchode si prezrieme historické centrum mesta ležiaceho na rieke Dráva – gotickú katedrálu z 12. stor., renesančnú radnicu na hlavnom námestí, aj mestský hrad z 15. storočia. Tri námestia okolo neho zdobia v čase adventu stánky s voňavým vínom, kde môžete ochutnať aj typickú slovinskú vianočnú pochúťku – Poticu. Individuálne voľno na trhoch. Po ňom nás čaká ešte jedna zastávka v Rakúsku. Po príchode sa pustíme do spoznávania štajerskej metropoly. Symbol mesta – 28 m vysoká stredoveká hradná veža s hodinami, ktorá je údajne vďaka svojej výške a polohe najkrajším vyhliadkovým miestom v Grazi,, Dóm, Františkánsky kostol, radnica, hradný areál s dvojitým schodiskom, či zbrojnica s najväčšou zbierkou stredovekých zbraní, ale aj veľa iných pamiatok tu čaká na svojich obdivovateľov. Po potulkách starým mestom zapísaným v Unesco určite natrafíte na zaujímavú zvonkohru, patriacu tiež medzi miestne atrakcie. Po prehliadke vás už čaká niektorý zo 14 adventných trhov mesta – stačí si len vybrať. V Grazi môžeme predvianočné obdobia vnímať skutočne všetkými zmyslami. Medzi najnavštevovanejší patrí trh na Hlavnom námestí, kde okrem mnohých darčekov a lahôdok nechýba ani anjelský pavilón, poskytujúci priestor na rôzne sprievodné podujatia a vystúpenia. Jedným z najzaujímavejších trhov je však rozhodne Štajerský vianočný trh na Schlossbergu, na ktorý sa dostanete podzemnou lanovkou priamo z mesta. V idylickej atmosfére s krásnym výhľadom na mesto tu ponúkajú na predaj hlavne výrobky umeleckého charakteru. Do Grazu sa v čase adventu však nechodí len kvôli trhom. Jednou z najočakávanejších atrakcií roka je už tradičná výstava ľadových jasličiek. Pán Gert Hödl ich so svojím medzinárodným tímom každoročne vytesáva z 50 ton kryštalického ľadu, ktorý tak premieňa na skutočné umelecké dielo. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.


 

Rezervácia

  

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    7.- 8. 12. 2019

Cena

    109€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
    - sprievodca zájazdu, poistenie voči insolventnosti
    - ubytovanie v 3* hoteli v Záhrebe s raňajkami
Cena nezahŕňa
  • - príplatok za jednolôžkovú izbu – 28 €
    - komplexné cestovné poistenie UNION – 4 € / pobyt
    - lanovka na Schlossberg (jedna cesta) – 2,20€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK