Vianočné čaro poľských Benátok

a zimné krásy Olomouca

"Wroclaw - európske hlavné mesto kultúry 2016"

Najkrajšie obdobie roka je tu a s ním aj pozvánka na 2 dňový poľsko-český advent, počas ktorého vám predstavíme hlavné mesto Dolného Sliezska a štvrté najväčšie mesto Poľska - históriou dýchajúci Wroclaw a na spiatočnej ceste budete mať možnosť ochutnať vychýrený punč v samotnom srdci Hanej – v Olomouci... Vychutnajte si kombináciu česko-poľských vianočných trhov!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami do Poľska. Príchod do mesta v poobedňajších hodinách. Wroclaw, alebo poľské Benátky je bezpochyby jedným z najkrajším stredoeurópskych miest. Mesto s nádhernými pamiatkami hrdiace sa zápisom v zozname UNESCO rozdeľuje rieka Odra na 12 ostrov, ktoré spája vyše 100 mostov. Srdcom mesta je Rynek – Hlavné námestie, jedno z najväčších stredovekých námestí v Európe, lemované prekrásnymi domami v štýle baroka, renesancie, či rokoka. Námestiu dominuje rozprávková stredoveká radnica, zdobená nádhernými rezbárskymi sochami a ornamentmi, radiaca sa k najkrajším v Európe. Baroková univerzita štvrtého najväčšieho poľského mesta s krásnou Aulou Leopoldina, či stredoveké Soľné námestie, kde je dnes kvetinový trh otvorený vo dne v noci, alebo prechádzka po najstaršom ostrove Tumski, ostrove katedrál, ktorým dominuje Katedrála sv. Jána Krstiteľa, to je len zlomok toho, čo vás čaká keď zavítate do európskeho hlavného mesta kultúry pre rok 2016. Pri prehliadke dávajte pozor, aby ste nezakopli a neublížili trpaslíkom, ktorý strážia vaše kroky po celom centre (bližšie o nich už porozpráva sprievodca). Po príchode ubytovanie v centre mesta, po ktorom nám už nič nebráni vydať sa na prehliadku za miestnymi dominantami. Neminieme ani návštevu kostola Najsvätejšej panny Márie, kde sa nachádza najznámejší pohyblivý betlehem v krajine. Po prechádzke individuálne voľno, aby mal každý možnosť precítiť toto nádherné mesto po svojom. V adventnom čase cítiť aj vo Wroclawe vianočnú atmosféru na viacerých miestach v meste. Nádherná vianočná výzdoba v celom centre len podtrhuje romantické meštianske domy a navodzuje atmosféru dávnych čias. Na vianočných trhoch nájdeme od krásnych šperkov, cez zaujímavé remeselné výrobky, až po regionálne špeciality ako krowky a „syrek“ na všetky spôsoby (pečený, či grilovaný je super) skutočne všetko. Ak by vás varené víno nezahrialo, skúste miestnu špecialitu – tzv. pitný med, ktorý vám rozhodne vleje teplo do žíl. Okrem domácich tu majú zastúpenie aj stánky z iných zemí – Nemecka, Francúzska, Litvy, či Lotyšska. Chýbať nebude kultúrny program. Centrálna poloha nášho hotela umožňuje návrat z centra mesta individuálne podľa chuti.

2. deň

po raňajkách ešte dokončenie prehliadky z predchádzajúceho dňa, prípadne možnosť fakultatívnych vstupov do niektorých interiérov. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v „hlavnom meste“ Hanej v Olomouci. Viac ako 900 rokov stará história mesta, robí z Olomouca jeden z najväčších pamiatkových skvostov Českej republiky. Mesto sa môže pochváliť nádherným barokovým stĺpom Najsvätejšej Trojice, ktorý je so svojou výškou 35 m jedným z najvyšších v Čechách a ktorý sa od r.2000 pýši zápisom na zozname UNESCO. V srdci mesta sa nachádza druhá najväčšia pamiatková rezervácia, ktorá je najlepšie zachovaným urbanistickým celkom na Morave. V rámci krátkej prehliadky mesta nás čaká gotická radnica s orlojom, Přemyslovský palác (národná kultúrna pamiatka), novogotická katedrála dóm sv. Václava, či barokový chrám Panny Márie Snežnej. Po spoločnej prechádzke určite nikto neodmietne navštíviť olomoucké vianočné trhy, ktoré ponúkajú neopakovateľnú predvianočnú atmosféru uprostred historického mesta. Viac ako 80 stánkov s kvalitným tovarom a vyhláseným punčom, k tomu hodnotný program s populárnymi skupinami všetkých žánrov, dobové atrakcie, adventné zvyky, vyrezávaný betlehem, spievanie kolied na námestí, to všetko a mnoho iného vás čaká pod kulisami nádherného mesta. Vianočné trhy v Olomouci ako jediné v Čechách ponúkajú originálne norimberské punče, ktorých zloženie i receptúra výroby je prísne kontrolovaná a dedí sa z generácie na generáciu. Aj tento rok tu nájdete cez 10 druhov vína a punču, z ktorých si tie najchutnejšie môžete odniesť domov v litrových baleniach. Odchod do Bratislavy v podvečerných hodinách, príchod vo večerných.

Rezervácia

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    14. – 15. 12. 2019

Cena

    99€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
    - 1 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli v centre Wroclawu
    - poistenie proti insolventnosti
    - sprievodca zájazdu
Cena nezahŕňa
  • - príplatok za jednolôžkovú izbu – 16€
    - návšteva interiérov pamiatok (fakultatívne)

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK