Slávnosť námorníkov v meste kapitánov, mondénna Opatija,

prístav Rijeka a akvárium Aquatika

"panoramatická plavba v cene zájazdu"

Chorvátsky Jadran je nepochybne jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov. Tento rok sme pripravili verziu s novým zážitkový programom, ktorá má šancu osloviť všetky generácie. Okrem kráľovnej Jadranu – Opatije a najväčšieho chorvátskeho prístavného mesta Rijeky bude v centre nášho záujmu slobodné kráľovské mesto s vlastnou námorníckou školou, ležiace v nádhernom zálive bohatom na tuniaky. Tunajšie ryby majú obzvlášť vysokú kvalitu, a preto sa často nazývajú „tuniaky so zlatými plutvami“. Jeden kilogram tejto jadranskej krásy dosahuje na trhu cenu 200 dolárov za kg. Na slávnosti námorníkov však toho zažijete oveľa viac!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Zastávku na našej dlhšej ceste si doprajeme v hlavnom meste Chorvátska. Záhreb je fascinujúce mesto, pretože v sebe skrýva to najlepšie zo západnej a východnej kultúry. Mesto je dnes rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ - takto volajú domáci svoje hlavné mesto a o pravdivosti výroku vás presvedčia stovky kaviarní a cukrární roztrúsených po meste. Krátka spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, či katedrály, individuálne voľno na obed. Poobede pokračujeme do miesta nášho ubytovania na ostrove Krk. Večera v hoteli.

2. deň

nás po raňajkách čaká individuálne voľno, ktoré môžeme stráviť prechádzkami po pláži, či leňošením. Šetrite sily, nakoľko nás dnes čaká dlhý deň. Dnes nám v rámci polpenzie ponúknu v hoteli obed a po ňom sa nás už ujme miestny sprievodca, s ktorým absolvujeme zlatý klinec nášho zájazdu – slávnosť námorníkov. Panoramatickou plavbou okolo pobrežia sa dostaneme do malebného zálivu, ktorý obmývajú vlnité kopce, na ktorých sa pestuje vinič Belina. Vyrába sa z neho slávny sekt „Stará bakarska vodica“. Posilnení sektom sa zoznámime s históriou starého mestečka, spoznáme kostol sv. Kríža, katakomby, biskupský palác, turecký či rímsky dom a malé námestíčka s ešte menšími uličkami. Následne už začína v prístave slávnosť, ktorú v sprievode mandolín a gitár otvoria kapitáni rezkými tancami. Súčasťou osláv budú aj stánky s rôznymi rybami (tuniaky, sardely, kalamáre..), ale aj lokálnymi alko, či nealko nápojmi. Aby sme to všetko mohli ochutnať nezabudnite si doniesť svoj voucher v hodnote 100HRK, ktorý tu môžeme minúť na jedlo a nápoje. Tóny lokálnej kapely, zaujímavé animácie, originálne suveníry, či predstavenie rôznych starých zvykov z mesta či z okolia budú zárukou dobrej zábavy a nezabudnuteľného zážitku. Návrat do hotela autobusom podľa nálady v neskorých večerných hodinách.

3. deň

po neskoršom návrate si doprajeme spánok a po neskorších raňajkách nás už bude čakať miestny sprievodca. Dnešný celodenný výlet začneme v 3. najväčšom meste krajiny v prístavnej Rijeke. Veľkolepé budovy v centre mesta s rakúskymi, maďarskými, či talianskymi prvkami dokazujú bohatú minulosť mesta, dozvieme sa prečo prichádzajú do Trsatu tisícky pútnikov aj to prečo je „morčic“ symbol Rijeky. Po spoločnej prehliadke individuálne voľno na „Korze“ v historickom centre mesta. Po prestávke sa vydáme do neďalekej kráľovnej Jadranu – do Opatije. Klimatické a prímorské kúpele dostali meno podľa benediktínskeho opátstva, ktoré tu bolo založené v 15.st. Kostol sv. Jakuba s parkom, dievča s čajkou, ale najmä opatijská promenáda je to, čo urobilo z Opatije jedno z najluxusnejších letovísk Rakúsko – uhorskej monarchie. Dodnes tu vďaka stavebnému štýlu opatijských víl cítiť dedičstvo životného spôsobu šľachticov monarchie. Príjemná prechádzka po parkoch i pozdĺž mora vám umožní zažiť minulosť aj prítomnosť chorvátskeho NICE. Príchod do hotela pred večerou.

4. deň

nás čaká ešte zaujímavá zastávka na spiatočnej ceste a to v meste Karlovac, ktoré sa nachádza medzi pobrežím a Záhrebom. Mesto vzniknuté už v 16. stor. pomenované podľa svojho zakladateľa Karola Habsburského je pre mnohých známe svojím „Karlovačko pivo“, ale pýši sa aj renesančným jadrom a opevnením v tvare šesťcípej hviezdy. Nás však bude zaujímať jeden z turistických magnetov okolia – prvé sladkovodné akvárium krajiny. Nakoľko mesto leží na sútoku 4 krasových riek, Aquatika prináša predstavu o typickej krasovej rieke a jej obyvateľoch. Komplex tvorí 25 bazénov a je koncipovaný ako prechádzka povodím fiktívnej rieky od jej prameňa až po ústie do väčšieho toku. V priebehu jej toku sa mení fauna a flóra a stretávame tu viac ako 100 druhov rýb. Po návšteve akvária nasleduje prechádzka mestom s individuálnym voľnom a následne nás už čaká cesta s prestávkami späť do Bratislavy. Príchod vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    12. 5. – 15. 5. 2022

Cena

    369 EUR

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 3x ubytovanie v 3* hoteli s bufetovými raňajkami, 2x bufetovou večerou, 1x obedom vrátane minerálky, nealko, vína a piva k večeri
  - skúsený sprievodca a poistenie proti insolventnosti
  - celodenný výlet s miestnou sprievodkyňou (Opatija, Rijeka ..)
  - poldenný výlet s miestnym sprievodcom na slávnosť námorníkov
  - plavba loďou do Bakarského zálivu na slávnosť s aperitívom (lokálny sekt)
  - účasť na slávnostiach s bohatým animačným programom (hudba, tanec) a organizovaním rôznych súťaží a hier s rybárskou tematikou
  - voucher v hodnote 100 HRK ( cca 15€) na večeru, nápoje, dezerty na slávnostiach
Príplatky/vstupy:
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu - 17€za noc teda 51€ za 3 noci
  - vstupné do akvária Aquatika - doplníme
  - komplexné cestovné poistenie UNION 2,50€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK